حاج بیوک رسولوی بنیس، بنیان‌‌گذار

در شبی پاییزی، خانه‌ی یکی از بزرگترین خاندان‌های روستای بنیس، پر از صدای کودکی شد که سال‌ها بعد، نقشی مهم در توسعه بنیس، مناطق اطراف و ایران داشت. این داستان تولد مرد بزرگ بنیس و پدر بسیاری از برندهای کیک و کلوچه ایران، یعنی حاج بیوک رسولوی، بنیان‌گذار کارخانه بنیس است.

 

کارخانه‌ای که در آن بیش از 2500 نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند و شعبات گوناگون آن در سرتاسر ایران و بسیاری از کشورهای جهان دیده می‌شود. این خطوط، داستان زندگی مردی بزرگ است که اثرهای جاودانی را ایجاد کرده است.

آغاز زندگی

حاج بیوک رسولوی، فرزند ارشد حاج میرزا آقا رسولوی است. او در سال 1335، یکم آذر ماه، در روستای بنیس چشم به جهان گشود. پس از او یک دختر و یک پسر نیز متولد شدند. روزهای کودکی حاج بیوک رسولوی در میان باغ‌های سرسبز و کوه‌های رفیع بنیس گذشت. در حالی که پدر، یعنی حاج میرزا آقا رسولوی، در تهران مشغول به ساختن پایه‌های کسب و کاری بود که بعدها با تدبیر حاج بیوک رسولوی، آوازه آن در جهان پیچید.
در نبود پدر، حاج بیوک رسولوی، با اینکه که خود کودک بودند، وظیفه محافظت از خانواده را بر عهده گرفتند. تا اینکه در سال 1344، بسته‌هایی از تهران به بنیس رسید.

 

آغاز کیک پزی در خانواده رسولوی

پس از سال‌ها تلاش و کوشش، مرحوم میرزا آقا رسولوی با کمک پسر عموهای خود، توانستند اولین کیک‌های خاندان رسولوی را تولید کنند. این کیک‌ها در یک تنور پخته می‌شدند و برای تولید آنها هنوز تجهیزات پیشرفته‌ای وجود نداشت. وقتی کیک‌ها به تولید مناسبی رسیدند، حاج میرزا آقا رسولوی، چند جعبه از آنها را برای خانواده‌اش فرستاد تا آنها بدانند که پاداش تلاش و صبوری‌شان به بار نشسته است. آن کیک با نام کیک رسولوی بنیس در بازار شناخته و فروخته می‌شد.


4 سال بعد از رسیدن اولین بسته‌ها به بنیس، کسب و کار پدر به رونق مناسبی رسید. در آن زمان خانواده تصمیم گرفتند که به تهران مهاجرت کنند و همگی در کنار باشند.


اینطور شد که حاج بیوک رسولوی، برادرشان حاج صمد رسولوی و تنها دختر میرزا آقا، به همراه مادر، به تهران آمدند و در خانه‌ای کنار هم ساکن شدند.

تحول برند با حاج بیوک رسولوی

از سال 48 تا سال 51، حاج بیوک رسولوی در تهران ادامه تحصیل دادند و بعد از آن تصمیم گرفتند که به کسب و کار خانوادگی خود بپیوندند. انگیزه اصلی حاج بیوک از پیوستن به کسب و کار خانوادگی، دیدن خستگی پدر و فشار کاری بالایی بود که بر ایشان متحمل می‌شد.
حاج بیوک رسولوی با این تفکر وارد کسب و کار خانوادگی‌اش شد. او روزها و شب‌ها و در ساعات طولانی در کارخانه کار می‌کرد. آن هم در زمانی که هنوز تجهیزات پیشرفته‌ای در صنعت تولید کیک وجود نداشت. حاج بیوک رسولوی، با تعهد و سخت کوشی و با همراهی خانواده و کارگران کارگاه، تولید محصولات را به هزاران کیک در روز رساند. کم کم کارگاه تبدیل به یک کارخانه شد و در دو شیفت 12 ساعته کار می‌کرد. یک دستگاه خمیرگیری آلمانی به تجهیزات اضافه شد و سال 52 هم یک دستگاه بسته‌‌بندی آلمانی و یک دستگه کلوچه سازی نیز از ژاپن به کارخانه آمد. جالب است بدانید که فر ایستاده‌ای که از سوئد به کارخانه بنیس آمده بود، هنوز هم کار می‌کند.

تغذیه رایگان مدارس با کیک‌های دانمارکی رسولوی

برند رسولوی حالا نامی شناخته شده بود. به همین دلیل در اوایل دهه پنجاه که ایده تغذیه رایگان مدارس ارائه شد، کارخانه کیک رسولوی به عنوان برند برتر، وظیفه رساندن کیک‌های صبحانه کودکان را در شهرهای گوناگون بر عهده گرفت. چرا که حاج بیوک رسولوی مسئولیت تولید کیک‌های بسیار با کیفیتی را بر عهده گرفت که میزان پروتئین و دیگر مواد مغذی آن، کاملا کنترل می‌شد. این کیک‌ها با سرعت و کیفیت در کارخانه تولید می‌شدند و بعد به شهرها و روستاها می‌رفتند تا به دست کودکان برسند.
این کیک‌ها به کودکان کمک می‌کردند تا بدون گرسنگی، از پس خواندن درس‌ها بربیایند و چیزهایی که در مدرسه یاد می‌گرفتند را به خاطر بسپارند. وجود کیک صبحانه یک راه موثر برای بالا بردن توانایی کودکان بود و به آنها کمک می‌کرد عملکرد بهتری در مواجه با درس‌ها و تکالیف خود داشته باشند.
حاج میرزا آقا رسولوی به همراه پسر ارشدشان، حاج بیوک رسولوی، در تولید کیک‌های صبحانه نهایت دقت را به خرج می‌دادند. چرا که هر گرم از مواد مغذی موجود در این کیک‌ها اهمیت داشت و نباید تغییری در آن داده می‌شد.

راه اندازی کارخانه جدید

در سال 1358، حاج میرزا آقا رسولوی به همراه باجناق خود، به کارخانه اکس انگلیس رفتند. آنها از انگلیس خط تولید کیک را خریدند و به ایران آوردند. وجود این تجهیزات آغازی برای راه اندازی کارخانه‌ای دیگر به اسم، کارخانه نیلو بود. حاج بیوک رسولوی، با ابتکار عمل و هوشمندی، ابتدا ساختمان کارخانه نیلو را در نارمک، ابتدای خیابان دردشت تاسیس کردند. پس از آن در 31 مرداد 1358، اولین محصول این کارخانه به بازار آمد. نیلو با قدرت و اقدار سال‌هاست که ادامه می‌دهد. رشد و توسعه برند نیلو چه در سال‌های ابتدایی و چه در زمان حال، به همین حاج بیوک رسولوی رقم خورد. برندی که محصولاتش به کیفیت و خوشمزگی شهره هستند.

تولد دوباره درنا با حاج بیوک رسولوی

پس از سال‌ها تلاش و مجاهدت در قالب برند کیک دانمارکی رسولوی، نام برند به درنا تغییر کرد.

برای این برند، کارخانه و ساختمانی در حل فعلی آن در نظر گرفته شد و کارخانه کارش را در محل جدید از سر گرفت.

برند درنا ابتدا توسط برادر کوچکتر حاج بیوک رسولوی اداره می‌شد.

تا اینکه در سال 72، حاج میرزا آقا، برای حصول نتایج بهتر، اداره کارخانه نیلو را خود به دست گرفت و اداره کارخانه درنا را به دو پسرش یعنی حاج بیوک رسولوی و حاج صمد رسولوی سپرد.