دسته‌هااخبار بنیس

کنترل کیفی محصولات بنیس

یکی از کارهای مهمی که در کارخانه بنیس انجام می‌شود، ثبت و ضبط دقیق محصولات تولید شده و کنترل کیفی محصولات بنیس است. با کمک این روش پیگیری شکایات، بررسی خطاهای احتمالی و بهبود مشکلات با سرعت و دقت بسیاری انجام می‌شود. این روش که سال‌هاست در بنیس رواج دارد، کمک کرده تا مشکلات و خطاهای سیستمی به شدت کاهش پیدا کند. در نتیجه کیفیت محصولات بسیار بالا رفته و می‌توانیم آنها را یکی از بهترین‌ها در بازار بدانیم. اما این روش چیست و چگونه توانسته به موفقیت بیشتر بنیس کمک کند؟ در ادامه این مطلب بیشتر از این روش بخوانید.

ثبت توضیحات روی محصول

اولین گام برای داشتن یک مجموعه حرفه‌ای، نظم و توجه به آن است. به همین دلیل بنیس با در نظر گرفتن این نکته، روی هر محصول، علاوه بر زمان تولید، شب یا روز بودن زمان تولید، خط محصول، ساعت شیفت و… را نیز ثبت می‌کند. این ثبت به کنترل کیفی محصولات بنیس کمک می‌کند.

این نکات تماما به صورت کدهای تعریف شده در کارخانه بر روی محصولات درج می‌شود. به سبب این ثبت، هر محصولی که به دست شما می‌رسد، کاملا مشخص است که در چه ساعت، توسط کدام خط و با همراهی کدام گروه از پرسنل آماده و تولید شده است.

در نتیجه هر مشکل و یا ایرادی که در محصول باشد، به صورت دقیق از روی اعدادی که در روی محصول چاپ شده، قابل پیگیری است.

جمع آوری محصولات

پس از تولید هر محصول در هر خط تولید، یکی از محصولات به عنوان نمونه به واحد کنترل کیفی منتقل می‌شود. این بخش که تحت مدیریت آقای حاج حسینی است. محصولات ساعت به ساعت را جمع آوری می‌شوند. هر محصول معمولا برای 6 ماه در این قسمت باقی می‌ماند. پس از آنکه زمان بهینه مصرف محصول تمام می‌شود، اگر از فروشگاه‌ها و مصرف کننده‌ها، گزارشی دریافت نگردد، محصول از قسمت کنترل کیفی خارج می‌شود.

کنترل کیفی محصولات بنیس

علاوه بر روش بالا، در طول ساخت و تولید محصول نیز، به صورت تصادفی تعدادی از محصولات پیش از بسته‌بندی از خط خارج می‌شوند. این محصولات نیز از نظر وزن، میزان مواد اضافی داخلی و روی محصول مانند شکلات، کشمش و… نیز بررسی می‌شوند. علاوه بر این‌ها، محصولات از نظر میکروبی، رطوبت و احتمال کپک زدگی نیز تست می‌شوند. سپس فرمولاسیون نیز مورد بررسی قرار می‌گیرد تا محصول مورد نظر با جدول درج شده روی محصول یکسان باشد.

انجام آزمایش‌های دوره‌ای

در کارخانه بنیس بر اساس نوع محصول و ویژگی‌های خاصی که دارد، بررسی محصولات به گونه‌های مختلفی انجام می‌شود. مثلا تست میکروبی، به دلیل اهمیتی که دارد، با دقت بسیار بالایی انجام می‌شود. کیفیت کلوچه ، انواع ویفر بنیس ، خط تولید کاپ کیک و… نیز مکررا بررسی شده تا تمام محصولات بدون ایراد و مشکل تولید شوند. علاوه بر تمام این‌ها، همواره یک ناظر ثابت از بخش کنترل کیفی در خط تولید حضور دارد و کیفیت محصولات را بررسی می‌کند. با کنترل کیفی محصولات بنیس سالم‌ترین و بهترین محصولات به دست‌تان خواهد رسید.

بررسی دستگاه‌ها و بهداشت محیط

در کنار تمام دقت و اصولی که واحد کنترل کیفی رعایت می‌کند، حفظ بهداشت و تمیزی محیط کار، دستگاه‌ها، دمای محیط، لباس پرسنل و… نیز بسیار اهمیت دارد. چرا که با در نظر گرفتن تمام این موارد، می‌توان یک محصول باکیفیت و مناسب را روانه بازار کرد. با در نظر گرفتن این نکته می‌توان کیفیت و اصالت محصولات یک برند را تضمین کرد.

استانداردها و مدارک بنیس

در کارخانه بنیس، فرم‌های کنترل کیفیت ایزو به صورت روزانه پر می‌شوند. علاوه بر این‌ها فرم‌های اداره استاندارد نیز طبق قوانین موجود بررسی و اجرا می‌شوند. بنیس با داشتن تمام استانداردهای ملی و بسیاری از استانداردهای جهانی، در تلاش است تا بهترین و با کیفیت‌ترین محصولات را تولید کند. با خرید و انتخاب محصولات بنیس، می‌توانید مطمئن باشید که کیفیت، اصالت و طعمی عالی را انتخاب کرده‌اید. با پر کردن فرم‌ها، کنترل کیفی محصولات بنیس بسیار بهتر و دقیق‌تر انجام می‌شود.

بنیس و توجه به سلامتی

تمام این موارد به این جهت انجام شده است که سلامت مصرف کننده در بالاترین حد ممکن رعایت شود. درواقع رسالت کنترل کیفی محصولات بنیس همین است. به سبب توجه به این نکات، بنیس توانسته محصولاتی مناسب و عالی را روانه بازار کند. این محصولات در بهترین شرایط موجود تولید می‌شوند و در تلاشند تا تجربه‌ای عالی را از مصرف محصولات غذایی برایتان به یادگار بگذارند. با بنیس طعم خوب سلامتی را تجربه کنید و از آن لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *